PLAUKIAM!

Saugumo informacija

Užsidėkite gelbėjimo liemenę, nes neaišku kur ir kaip gali tekti įkristi į vandenį. Aukščiau čiurnos užsisekite saitą, kuris neleis irklentei nuplaukti sumanius išsimaudyti ar įkritus į vandenį. Jei vandens paviršius banguotas, stenkitės plaukti skersai bangų. Įkritus į vandenį irklui atsigulkite ant lentos ir rankomis irkitės link irklo. Plaukdami įvertinkite vėjo kryptį, kad nebūtų staigmenų grįžti prieš vėją atgal.

Pradžia

Su irklente įbriskite iki kelių. Uždėkite rankas plačiai ties irklentės viduriu ir laikydami irklą skersai lentos atsiklaupkite ant irklentės (pėdas laikykite klubų plotyje). Tada, pradžioje neatitraukdami rankų, išlaikydami pusiausvyrą, atsargiai stokitės, irklą naudodami pusiausvyrai išlaikyti.

Irkluojam!

Stovėkite truputį palinkę į priekį, kelius laikykite truputį sulenktus, atsipalaiduokite, nebūkite įsitempę, kad būtų lengviau išlaikyti pusiausvyrą. Irklą naudokite pusiausvyrai išlaikyti.
Stovėkite ties lentos viduriu, pėdas laikykite klubų-pečių plotyje (plačiau-stabiliau).

Iš pradžių irkluokite lėtai. Viena šiek tiek sulenkta ranka laikykite irklo koto rankeną, kita, pilnai ištiesta, truputį aukščiau irklo vidurio. Jei irklas kairėje lentos pusėje, dešinė ranka turi būti viršuje ir atvirkščiai. Irklą į vandenį merkite pasilenkdami ties lentos priekiu ir ištraukite kada jis bus už jūsų pėdos. Platesnio mosto nereikia, nes gausis stabdymo efektas.

Irkluodami naudokite ne vien rankas, bet ir savo kūno svorį. Tam, kai merkiate irklą į vandenį, palinkite į priekį.
Kas 1-4 mostai keiskite rankas vietomis perimant irklą iš vienos rankos į kitą. Tik jokiu būtu nekryžiuokite rankų.

Stojam

Norint stabdyti irklą tiesiog statykite į vandenį statmenai ir laikykite arba darykite yrius priešinga plaukimui kryptimi kol sustosite.

Sukamės

Norint pasisukti/apsisukti irkluokite į priešingą pusę.

SMAGAUS PLAUKIMO!

Žiūrėkti
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkdin
Uždaryti